Історія розвитку методів обчислень
Abstract
Одним із способів розв'язання практичної задачі є експеримент. Наприклад, будують ракету, запускають і перевіряють характеристики, які цікавлять. Якщо вони не задовольняють, то будують нову ракету і т. д. Зрозуміло, що потрібний результат (при необмежених ресурсах) буде, врешті-решт, досягнутий, проте занадто дорогою ціною. Інший спосіб – побудова математичної (комп'ютерної) моделі об'єкта або явища, що вивчається, і проведення всіх розрахунків на комп'ютері, що і являться використанням чисельних методів. Для фізичних процесів математична модель зазвичай записується у вигляді набору рівнянь, в які як коефіцієнти входять характеристики тіл або речовин, що беруть участь у процесі.
References
Задачин В. М., Конюшенко І. Г. «Чисельні методи». с. 8.
Семеріков С.О. Еволюція та сучасний стан курсу чисельних методів у вищій школі // Збірник наукових праць Кам’янець - Подільського державного педагогічного університету: Серія педагогічна. – Випуск 8: Дидактики дисциплін фізико-математичної та технологічної освітніх галузей. Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет. Інформаційно-видавничий відділ. 2002. с. 189–190
Волонтир Л.О., Зелінська О.В., Потапова Н.А., Чіков І.А. Чисельні методи. Навчальний посібник. Вінниця: ВНАУ, 2020. 322 с.